Fortepian Chopina...

Instytut F. Chopina prezentuje...

Choć minął już prawie rok od premiery, niezwykle interesujący film o rekonstrukcji instrumentu Fryderyka rozbudził moją wyobraźnię. Jak brzmiał fortepian w uszach F.Chopina?

Wczoraj coś mnie natchnęło na słuchanie fortepianowych utworów..... i Spotify skierował mnie na Chopina. Tak krok po kroku, trafiłam na film dokumentalny o rekonstrukcji oryginalnego instrumentu Fryderyka i nie mogłabym się tym z Wami nie podzielić! Fortepian w czasach Chopina był nieco inny niż ten, którego dźwięków słuchamy dziś. Jaką barwę instrumentu słyszał więc Chopin? Dzięki odnowieniu instrumentu z jego czasów mamy okazję usłyszeć autentyczne brzmienie ! Zobaczcie sami, co zmieniło się w fortepianach z tamtej epoki."Fortepian Chopina" film prezentujący przebieg rekonstrukcji oryginalnego instrumentu, na jakim grywał Fryderyk:Film zawiera nagranie z wystawy prezentującej instrumenty historyczne z kolekcji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Opis instrumentów znajdziecie również TUTAJNa koniec posłuchajcie, jak brzmi koncert fortepianowy e-moll wykonany na instrumencie z epoki. Przy fortepianie Krzysztof Książek finalista pierwszego konkursu na instrumentach z epoki.
1 marca 2021 r .g. 19.00 będziemy mieli okazję wysłuchać koncertu wykonanego na oryginalnym instrumencie Chopina!

Wydarzenie dostępne TUTAJ

Skontaktuj się ze mną

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Kontynuowany dzięki stypendium ZAiKS

© 2020 by Dzień z Życia Wiolonczelistki