Wielkanoc ...

W tym roku nie zabraknie kultury dostępnej online.

Andrea Bocelli, Piotr Beczała, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Świętujmy, słuchając pięknej muzyki...

Święta wielkanocne zapowiadają się naprawdę pięknie. Kilka wspaniałych koncertów dostępnych bezpłatnie online czeka już na swoją transmisję.

Kogo usłyszymy tym razem? Na pewno nie zabraknie światowej sławy artystów i elementów tradycyjnych. Będziemy mieli okazję wysłuchać Andrea Bocelli w koncercie "Cud Życia" , Piotra Beczały z klasycznym repertuarem, w którym nie zabraknie również polskich kompozytorów. Skłaniając się ku tradycji wysłuchamy koncertu pieśni wielkanocnych w wykonaniu Zespołu "Śląsk". - Czyli jak zawsze, z mnogości wydarzeń, wybrałam dla Was perełki, których nie powinniście przegapić !
Andrea Bocelli - wszyscy znamy jego barwny, aksamitny głos. Dokładnie rok temu w Niedzielę Wielkanocną zaśpiewał koncert na Placu i w Katedrze Duomo w Mediolanie. Niezwykle wymowny i ściskający za serce performance, podczas którego artysta przekazał wyrazy miłości, powrotu do zdrowia i nadziei dla całego świata. Nagranie na YouTube zyskało już 42 miliony wyświetleń i jeśli nie słuchaliście jeszcze tego koncertu, to niezwłocznie należy nadrobić zaległości:W tym roku Andrea Bocelli zaśpiewa ponownie Koncert Wielkanocny,

tym razem w Polsce. Miesiąc temu na zaproszenie Telewizji Polskiej nagrał koncert "Cud życia", który zostanie wyemitowany na kanale TVP 1

w Niedzielę Wielkanocną 4.04.202 o godzinie 21.15 Artyście towarzyszy Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz zespół wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej, pod batutą Carlo Berniniego.


Zobaczcie zapowiedź koncertu:

W Niedzielę Wielkanocną 4.04.2021 o godz. 18.00 będziemy mieli okazję wysłuchać również koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. - "Czas Radości" - podczas którego usłyszymy pieśni wielkanocne, pełen radości, nadziei i wiary w nowe życie. Koncert transmitowany bezpłatnie za pomocą Kanału YouTube oraz Fanpage na Facebooku.


(Tekst pochodzi w całości ze Strony www.zespolslask.pl)


"... Program pt. „Czas radości”, na który Zespół „Śląsk” zaprosi w Niedzielę Wielkanocną, to koncert pieśni wielkanocnych, pełen radości, nadziei i wiary w nowe życie. Tytułowy utwór, który znalazł się w programie, jest częścią obszerniejszej „Kantaty Wielkanocnej” autorstwa Stanisława Hadyny, wykonywanej przez artystów Zespołu podczas koncertów pasyjnych prezentowanych kilka lat po powrocie Profesora w latach 90. Z kolei z początków Zespołu „Śląsk” pochodzi utwór „Przedświt”, wyróżniający się charakterystyczną muzyką z orientalnymi nutami, które wówczas fascynowały Stanisława Hadynę. Początkowo był śpiewany z tekstem ludowym, potem – na potrzeby koncertów z repertuarem pasyjno-wielkanocnym - słowa napisał Kazimierz Szemioth. Zabrzmią także inne pieśni związane z radosnym okresem świątecznym: „Otrzyjcie łzy płaczących”, „Zwycięzca śmierci”, „Ziarno” czy „Emaus”. Piotr Hankus wyrecytuje tekst pieśni kościelnej „Alleluja, biją dzwony” oraz „Przez Twe wielkie Zmartwychwstanie” – z IV aktu dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt. „Akropolis”. Program zakończy monumentalne dzieło Georga Fridricha Haendla „Alleluja”..."


Przeczytaj cały artykuł TUTAJ


Linki do Transmisji koncertu:


Strona Fanpage na Facebooku TUTAJ


Kanał YouTube TUTAJ

W Poniedziałek Wielkanocny 5.04.2021 o godz.19.00 niecodzienny koncert przygotował dla nas Teatr Wielki - Opera Narodowa. W roli głównej wystąpi Polski tenor Piotr Beczała - Jeden z niewielu Polaków w historii, współpracujący na co dzień z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Koncert dostępny bezpłatnie na Platformie VOD


Program Koncertu:

Część 1 - Ignacy Feliks Dobrzyński, uwertura do opery „Monbar” - Umberto Giordano, „Andrea Chénier” aria Andrea Chénier, „Come un bel di di maggio” - Władysław Żeleński, „Janek” aria Janka „Gdy ślub weźmiesz z twoim Stachem” - Pietro Mascagni, intermezzo z opery „Cavaleria Rusticana” - Pietro Mascagni, „Cavalleria rusticana” aria Turiddu „Mamma, quel vino è generoso” - Stanisław Moniuszko, „Halka” aria Jontka „Szumią jodły”

Część 2 - Stanisław Moniuszko, „Straszny dwór” aria Stefana „Aria z kurantem” - Stanisław Moniuszko, „Polonez obywatelski” - Giacomo Puccini, „Manon Lescaut” aria Kawalera des Grieux „Donna non vidi mai” - Feliks Nowowiejski, „Legenda Bałtyku” aria Domana „Czy ty mnie kochasz…” - Michał Glinka, uwertura do opery „Rusłan i Ludmiła „ - Giacomo Puccini, „Turandot” aria Kalafa „Nessun dorma”Link do platformy TUTAJ - https://vod.teatrwielki.pl/

Dołącz do wydarzenia na Facebooku TUTAJ