Opera

Forma muzyki scenicznej. Na przestrzeni wieków podlegała wpływom epoki, kompozytorów, widzów. W każdym okresie wyglądała nieco inaczej. Co ją charakteryzowało? Jak zmieniała się opera?

Szukając wartościowych treści, które pomogłyby mi przybliżyć Wam temat - "forma opery na przestrzeni wieków" natknęłam się na e podręczniki- platformę którą, stworzyło Ministerstwo Edukacji Narodowej dla nauczycieli. By mogli oni tworzyć własne lekcje i udostępniać w łatwy sposób istniejące już materiały.

Tak znalazłam dla Was cudowną prezentację opery na przestrzeni wieków. Jeśli macie ochotę, zapraszam do zabawy w lekcje... :) już dawno nie byliśmy w szkole i być może zrobienie zadania, krzyżówki i odbycie interaktywnej lekcji przypomni nam cudowne lata szkole. :) Jeśli macie chwilkę czasu, eksploracja całej platformy jest niezwykle ciekawa i choć lekcje skierowane są do młodzieży szkolnej, wydaje się, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie, co zaciekawi i zajmie na chwilkę... lub dwie...


Ponad wszystko jednak zachęcam do oglądnięcia filmu -prezentacji "Forma muzyki scenicznej - opera "- to dla nas główny punkt programu :) Dowiecie się z niego jak opera zmieniała się na przestrzeni wieków. Którzy kompozytorzy odgrywali w jej zmianach kluczową rolę i co z operą dzieje się dziś...Forma Muzyki Scenicznej - Opera


Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się troszkę więcej i bardziej szczegółowo przystępny artykuł znajduje się TUTAJ.
Instytut Muzyki i Tańca na swoim profilu Facebook-owym poleca również książkę "Co to jest opera” - autorstwa Witolda Rudzińskiego. Nie miałam okazji przeczytać, ale polegam na guście Instytutu i na pewno warto sięgnąć po tę pozycję!