Romantycy... Romantyzmu

Audycje Kulturalne. Martyna Matwiejuk rozmawia z Agnieszką Chwiłek - o ukrytych smakach romantyzmu.

W listopadzie tego roku miał się odbyć Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie, na który nie ukrywam, bardzo czekałam. Niestety nie mógł się odbyć z powodów pandemii, co nie oznacza, że nas zupełnie ominie. Jest przeniesiony na rok przyszły i na pewno z niecierpliwością będziemy czekać. Niemniej jednak z festiwalu pozostała zapowiedź- Audycja Kulturalna z Panią Agnieszką Chwiłek - dr. z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Opowiada ona o romantyzmie w sposób nie przeciętny, dlatego zdecydowałam się podzielić z Wami tą ciekawą rozmową.


Nie wiele na blogu z historii epok, czy teorii muzyki. Już dziś mogę uchylić rąbka tajemnicy, że w roku 2021 szykuję dla Was w tym zakresie nie lada wyzwanie. Ponieważ jest to jednak niespodzianka, więcej dowiecie się dopiero w styczniu.


Słuchając razem koncertów, czy oglądając opery, zawsze nakłaniam Was, by przeczytać krótką notkę o kompozytorze oraz samej kompozycji. Wiedza teoretyczna o literaturze muzyki pozwala nam dostrzec niuanse i smaczki. Dzięki czemu sama muzyka staje się dla nas ciekawsza, bardziej zrozumiała i bogatsza.


Dziś zapraszam Was do wysłuchania Audycji Kulturalnych - o tematyce "Baśniowość, ludowość, indywidualizm- romantyzm w muzyce". Gość Pani Martyny Matwiejuk opowiada o romantyzmie w sposób nieszablonowy, ukazując nam bardziej całokształt nurtu muzycznego, niż opisując epokę.


Podczas naszych wspólnych weekendów "Oglądaj online" - wiele razy pojawiali się romantycy.....dlatego warto dziś poświęcić chwilę, by wiedzę o nich połączyć w całość.


AUDYCJE KULTURALNE

"Baśniowość, ludowość, indywidualizm

- romantyzm w muzyce"