Stanisław Moniuszko -"Bajki Moniuszkowskie"

"Bajki Moniuszkowskie"- PWM Seria krótkich filmów prezentujących życie i twórczość Stanisława Moniuszki.

Wybór miesiąca - Grudzień.

W roku 2019 Polska świętowała dwusetną rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Liczne koncerty, spektakle, opery, nagrania, płyty, publikacje uczciły pamięć narodowego kompozytora. W ramach projektu "Moniuszko 200", dzięki PWM powstał również cykl "Bajki Moniuszkowskie", które serdecznie Wam polecam. Tym samym seria trafia do grona wyborów miesiąca. Grudzień jest więc z pozoru skierowany do dzieci....ale czy tylko? :)



(Tekst pochodzi w całości ze strony www.moniuszko200.pl )


Cykl animacji o Stanisławie Moniuszce przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7–10 lat. Cała seria ma za zadanie w przystępny i ciekawy sposób przybliżyć najmłodszym historię życia i twórczości kompozytora. W tym celu cykl został podzielony na 3 części. W dwóch pierwszych odcinkach najmłodsi poznają rodzinę małego Stasia, a także dowiedzą się o latach jego nauki, początkach kariery kompozytorskiej i założeniu własnej rodziny. W kolejnych trzech odcinkach dzieci zapoznają się z geografią świata, w którym żył „ojciec polskiej opery”, a także dowiedzą się o podróżach kompozytora i miejscach w Polsce i za granicą szczególnie związanych z jego twórczością. Pozostałych siedem odcinków skoncentruje się na największych muzycznych osiągnięciach Stanisława Moniuszki, zapozna najmłodszych z najważniejszymi tytułami dzieł scenicznych, pieśni wokalnych i utworów instrumentalnych jego autorstwa.



Link do całej serii dostępnej na platformie YouTube TUTAJ.




Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o kompozytorze polecam serdecznie stronę www.moniuszko200.pl


Zarówno dzieci, jak i starsi znajdą na niej wiele ciekawych aplikacji i informacji.

Między innymi:


Encyklopedie Stanisława Moniuszki


Spacerownik -Warszawskim Szlakiem S.Moniuszki


Bazę Dzieł


Publikacje


Remiksy


Oraz wiele innych. Zapewniam, że strona wciągnie Was w swoje wnętrze... ;)


Ale najważniejsze - pokazujcie "Bajki Moniuszkowskie", dzieciom, wnukom, rodzeństwu i przyjaciołom! Bawimy się, ucząc o Stanisławie.